Informace o pozorování Slunce a jiné zajímavosti Statistiky Aktuální údaje o sluneční aktivitě Informace o akcích pořádaných ČAS Informace o Sluneční sekci ČAS Činnost sekce Seznam členů sekce Internetové odkazy na podobně zaměřené stránky
25. září 2022
3. sluneční praktikum pro pozorování Slunce
V neděli 25. 9. 2022 proběhne v prostorách Hvězdárny v Rokycanech praktikum. Celá akce bude zaměřená na kresby sluneční fotosféry, jejich zpracování a statistické údaje, které z nich můžeme získat pro bližší pochopení vývoje sluneční aktivity..
Detaily zde ...


24. září 2022
Otevřené setkání členů sluneční sekce ČAS
Výbor Sluneční sekce ČAS Vás zve na "Otevřené setkání členů sluneční sekce ČAS", které se uskuteční 24.9.2022 na Hvězdárně v Rokycanech. Toto setkání je určeno nejen členům Sluneční sekce, ale všem zájemcům o dění na Slunci.
Detaily zde ...


4. září 2021
Otevřené setkání členů sluneční sekce ČAS
Vážení a milí členové Sluneční sekce a příznivci Slunce!
Výbor Sluneční sekce ČAS Vás zve na "Otevřené setkání členů sluneční sekce ČAS", které se uskuteční 4.9.2021 v seminární místnosti Astronomického ústavu AV ČR, v.v.i. v Ondřejově. Toto setkání je určeno nejen členům Sluneční sekce, ale všem zájemcům o dění na Slunci.
Detaily zde ...


12. června 2021
Mezinárodní solarigrafické setkání 2021
Rádi bychom Vás pozvali na Solarografické setkání 2021, které se bude konat 12. června 2021.
*Setkání se bude konat podle aktuálních vládních opatření.*

V minulém roce uběhlo právě dvacet let od vzniku unikátního projektu nazvaného Solarigrafie (Solaris 2000). U zrodu tohoto projektu stáli tři muži Sławomir Decyk, Paweł Kula a Diego López Calvín.

Je na čase se ohlédnout, zhodnotit úspěchy projektu a uvažovat nad jeho budoucností. Celý článek zde ...


15. - 16. září 2018
Praktikum pozorovatelů Slunce - zákresy
O víkendu 15. - 16. září 2018 proběhne v prostorách hvězdárny Ondřejov praktikum. Celá akce bude zaměřená na kresby sluneční fotosféry, jejich zpracování a statistické údaje, které z nich můžeme získat pro bližší pochopení vývoje sluneční aktivity. Celý článek zde ...


22. července – 7. srpna 2011
Letní astronomická expedice
Na hvězdárně v Úpici se ve dnech 22.7. – 7.8. 2011 uskuteční 53. letní astronomická expedice, která je určena studentům od 15ti let. Hlavní náplní je především pozorování objektů noční oblohy a Slunce a řada přednášek předních českých odborníků, ovšem nechybí ani běžné letní radovánky, jako je koupání, volejbal, výlety apod. Na přihlášení se na tento rok je již pozdě, ale expedice se určitě uskuteční i v příštím roce. Více je možné nalézt na stránkách Hvězdárny v Úpici (www.obsupice.cz) nebo na stránce přímo věnované expedici (http://expedice.astronomie.cz).


Archiv starších akcí